ielts-kursu

IELTS Kursu

IELTS Sınavı ve IELTS Kursu

Ülkemizde son yıllarda İngilizce öğrenimi insanlar için temel bir gereksinim olmaya başlamıştır.
Her birey ilkokul sıralarından itibaren resmi müfredata göre İngilizce eğitimi görmekte ve bu şekilde öğrenme yolu denenmektedir. İnsanlar gelecek kaygısı ve uluslar arası öneme sahip olması nedeniyle İngilizce öğrenimi konusunda yaygın bir şekilde çaba sarf etmektedirler. Ülkemizde de son dönemde İngilizce sınavlarına yönelik olarak takviye ve geliştirici kurslar sunmak üzere birçok resmi ve özel kuruluşlar kurulmuştur. Burada en çok rağbet gören kurslardan biri de IELTS kursu dikkat çekmektedir. IELTS açılımı ( İnternational English Language Test System )
yani Uluslararası İngilizce Dili Sınav Sistemi’dir. Söz konusu sınav uluslar arası alanda geçerliliği olan bir sınavdır. Bu sınavda bireylerin İngilizce diline olan hakimiyetleri ise konuşma, dinleme, okuma ve yazma yönlerinden sınanır. Buna göre oluşacak puanların ortalaması alınarak kişilerin dil yeterliliği belirlenmiş olur. Bu aşamada kişilerin sınav taktik ve yöntemlerini edinebilmek için IELTS kursu almalarında fayda olacaktır. Bu kursların planlanmasında ise kişilerin seviyelerine göre ortak sınıflar oluşturulmakta, bu gruplara seviye ve bilgilerine göre kademeli olarak en yakın sınava hazırlanmaları amaçlanıyor. Kurslarda genel olarak özellikle konuşma derslerini vermek üzere bir ana dili İngilizce olan ya da bu dile büyük oranda hakim olan hoca tarafından verilmesi beklenir.

Neden IELTS Sınavı

İngilizce eğitiminin ne kadar önemli olduğu artık su götürmez bir gerçektir. Nitekim tüm yazılım ve donanım cihaz ve enstrümanları ile uluslararası dil olması yönüyle İngilizce dünyanın bir anlamda gizli olan ortak iletişim dilidir. IELTS Kursu ile ielts sınavlarında yüksek bir skor alabilmek için bireylerin yüksek efor harcamaları gerekir. IELTS kursu seviyelere göre değişim gösterir. Bu sınava giren bireylerin ise amaçları, yurtdışında da geçerli bir sınav olması nedeniyle yüksek not almak olmaktadır. Söz konusu sınav ile İngilizce’nin ana dil olduğu ya da yaygın olduğu ülkelerde akademik veya iş kariyeri edinebilmek olmaktadır. Sınav konuşma dinleme okuma ve yazma safhalarından oluşmakta olup genellikle aynı gün içerisinde yapılır. Sınav sonrası küresel geçerliliğe sahip olan notlar ile yurtdışında farklı mecralarda kariyer yapma imkanı edinilir. IELTS Resmi Sitesi 

IELTS Kursu Önemli Mi?

IELTS sınavlarının önemi bireyler için değişmekle birlikte, bilinçli bir şekilde akademik geleceğine önem veren bir öğrencinin ya da yaptığı işte kendini geliştirmek ve kanıtlamak isteyen bir çalışanın önünde büyük bir imkan olduğu çok açıktır. Sınavın öneminin büyük olması bu sınava hazırlık aşamasında eğitim imkanı sunan
İngilizce Kampüsü ‘nde IELTS kursu almanın önemini de büyük ölçüde artırır. Bilinçli bir kariyer planlaması için rüştünü ispat etmiş bir ölçekte eğitim sunan yerler tercih edilmelidir.

 

IELTS Çalışma Metodu

Kadıköy IELTS Kursu ofisimizde IELTS alanında uzman eğitmenlerimizle; birebir yahut 2-3 er kişilik, seviyenize uygun grup eğitimleriyle ; hedef odaklı program ile ihtiyacınız olan puana erişebilirsiniz.

ielts-kursu

IELTS’e kimler hazırlanabilir?

IELTS e özel eğitim almanız için IELTS Kursu yahut IELTS özel dersi için   İngilizce Kampüsü Kadıköy Ofisimize ulaşın, sonrasında eğitmenlerimiz ile birebir görüşme sağlayıp seviyenizi belirleyin.

Öğrencinin IELTS e hazırlık eğitimi alabilmesi için  minimum B2 seviyesinde olması gerekmektedir.

Eğer öğrenci B2 seviyesinde değil ise;

Bu durumda öğrencinin genel ingilizce eğitimi alarak pekiştirmesi, yahut eğitmenimiz ile özel ders paketi alarak bir an önce ielts hazırlık seviyesine getirilmesi gerekmektedir.

Öğrenci B2 Seviyesinde ise;

Bu durumda ise eğitmenimiz ile yapılan özel seviye belirleme sınavı sonrasında öğrencinin ihtiyaç duyduğu eğitim saati  eksikliğine göre belirlenir ,  kişiye özel program yapılır ve hedeflenen skorun üstünde bir skor alınması için tüm gayret ve çaba gösterilir.

IELTS’e hazırlanacak öğrenciler için;

Öğrencinin eğitmenimizin verdiği alıştırmaları, takip etmesi gereken kaynakları ve bir sonraki derse kadar verilen ödevleri tamamlaması gerekir. Aksi takdirde planlanan eğitim saati ve amaçlanan hedefe ulaşılması mümkün olamayacaktır.

ielts-kursu-istanbul

 

 

 

 

by Anonymous on İngilizce Kampüsü

Page 1 of 2:
«
 
 
1
2
 
»
 

 

 

, , , , ,
Önceki yazı
TOEFL Kursu
Sonraki yazı
Neden İngilizce Öğrenmeliyim?

Related Posts

No results found

2 Yorum. Yeni Yorum

Merhabalar programınız hakkında bilgi verir misiniz? Hocanızı çok övdüler. bilgi almak istiyorum fiyatlarınızı

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü