sat-kursu

SAT Kursu

Sat Nedir?

SAT yurtdışında eğitim görmek isteyen öğrencilerin girdikleri ve yabancı dillerinin o ülkede yaşamak için yeterli seviyede sayısal ve sözel konulara hâkim olduklarını gösterdikleri sınavdır. Başta ABD olmak üzere dünyanın her yerinde bulunan üniversitelere bu sınav sayesinde öğrenci olarak gidebilme imkânınız bulunmaktadır.

SAT sınavında İngilizce okuma, yazma ve matematik becerileri üzerinden sorular yöneltilmektedir.
Sat kursu size bu becerileri kazandırmak için hizmet vermektedir. Bu kurslar size gerekli becerileri kazandırarak sınavınızın sorunsuzca geçmesini ve yüksek puanlar almanıza yardımcı olmak için var olan kuruluşlardır.

Eğer yurt dışında okumak istiyor iseniz düzenlenen sınavda İngilizceyi hızlı okuma anlama ve doğru cevabı hemen belirlemek, hatalardan uzak durmak gibi birçok konuya dikkat etmeniz gerekmektedir. Bireysel olarak bu konulara hâkim olmak epeyce zor olacaktır işte tam burada imdadınıza SAT kursu yetişmektedir. Tüm bu becerileri yabancı eğitmeler ile almak sizin içinde oldukça verimli olacaktır.

Sınav Hakkında ve detaylar hakkında daha fazla bilgi edinmek için resmi siteyi inceleyebilirsiniz.

SAT Sınavı Hakkında Bilinmesi Gerekenlersat kursu

Bu sınava lisans eğitimini yurt dışında almak isteyen lise son sınıf öğrencileri yoğun olarak katılmaktadır. Bu sınav yazma okuma becerisinin yanı sıra matematik geometri, kimya, fizik, tarih ve biyoloji bilgilerinin de ölçüldüğü bir sınav türüdür. SAT kursu hem İngilizcenizi geliştirmenize fayda sağlayacak hem de sayısal ve sözel alanda başarılı olmanız için uzman eğitimciler ile sizi sınava en hazır hale getirmek için çalışacaktır. Okuma yazma ve matematik becerilerini kapsayan ilk sınav 3 saat 45 dk kadar sürmektedir. Kimya, fizik, tarih ve coğrafya sınavı ise 1 saat sürmektedir. Puanlama 200 ila 800 puan aralığında yapılmaktadır. Bu sınavdan almış olduğunuz puanınız 5 yıl geçerli sayılmaktadır.

Sat Programı Sizin Hedefinize Göre Şekillenmektedir

Yurt dışında okumak istediğiniz üniversite sizin SAT kursu hedefiniz olarak belirlenmektedir. Dolayısı ile bu hedefe sizi ulaştırmak için uzman bir kadro hizmet vermektedir. Almanız gerek puanlar belli olduğu için verilen ödevleriniz ve aktif çalışmanız gereken dersleriniz biraz daha yoğun olabilir. Ancak büyük hedeflere ulaşmak için çaba sarf etmek şarttır. Bu nedenle sizin için yapılacak olan düzenli deneme sınavlarına girerek her ay hangi yeni seviyeye geldiğiniz görmeniz eğitiminiz için oldukça faydalı olacaktır. Böylece eğitmenleriniz eksik kalmış bir konu söz konusu ise kolayca fark ederek çözüme ulaşmanız için gerekli desteği size sağlayacaklardır.

Sat kursunuz başlamadan evvel size uygulanacak olan deneme sınavı ile seviyenize uygun olan sınıflarda eğitim almaya başlayacaksınız. Bu uygulama ile daha hızlı aşama kaydetmeniz hedeflenmektedir. Eğer düzenli olarak denemelere giriyor iseniz bu sizin faydanıza olacaktır. Olası eksik kalmış konularınızı tespit ederek ek kurs talebinde bulunarak hemen diğer katılımcıların seviyesine gelebilirsiniz.

Sat sınavları ülkemizde beş kez düzenlenmektedir. Yıl içerisinde düzenlenen bu sınav tarihlerini sizin için kurslarınız zaten yakından takip etmektedirler. Sizin yapmanız gereken düzenli çalışarak hedefinize ulaşmanızdır.

 

SAT Kursu ve SAT Sınavı için Özel Ders hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

by Anonymous on İngilizce Kampüsü

Page 1 of 2:
«
 
 
1
2
 
»
 
, , , ,
Önceki yazı
Etkili İngilizce Öğrenmenin 10 Kolay Yolu
Sonraki yazı
Proficiency Kursu

Related Posts

No results found

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü